Additional information
Dakota Lithium 12V 135Ah LiFePO4 Battery
| Weight | 27.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 9.5 × 6.9 × 8.22 in |
| Brand | Dakota Lithium |
| Battery Amp Hours | 135AH |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Heating | Heated |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | No |





Reviews
There are no reviews yet.