Additional information
Dakota Lithium 12V 320Ah LiFePO4 Battery
| Weight | 65 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 15.06 × 7.24 × 10 in |
| Brand | Dakota Lithium |
| Battery Amp Hours | 320AH |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Heating | Heated |
| Bluetooth | No |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | No |





Reviews
There are no reviews yet.