Additional information
SOK 24V 100Ah LiFePO4 Battery
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.43 × 7.87 × 7.09 in |
| Brand | SOK |
| Battery Voltage | 24V |
| Battery Heating | None |
| Bluetooth | Yes |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | No |
From: $0.00
| Weight | 48 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 18.43 × 7.87 × 7.09 in |
| Brand | SOK |
| Battery Voltage | 24V |
| Battery Heating | None |
| Bluetooth | Yes |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | No |
Reviews
There are no reviews yet.