Additional information
Expion360 12V 240Ah EX2 Edge LiFePO4 Battery
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 21.9 × 17.5 × 4.2 in |
| Brand | Expion360 |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Heating | Heated |
| Bluetooth | Yes |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | Yes |




Reviews
There are no reviews yet.