Additional information
Dakota Lithium 12V 100Ah LiFePO4 Battery (Discontinued)
| Weight | 27.55 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.23 × 6.6 × 8.66 in |
| Brand | Dakota Lithium |
| Battery Amp Hours | 100AH |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Heating | None |
| Bluetooth | No |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | No |





Reviews
There are no reviews yet.