Additional information
Epoch 12V 105Ah LiFePO4 Battery
| Weight | 22.1 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.25 × 6.75 × 9 in |
| Brand | Epoch |
| Battery Amp Hours | 105AH |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Heating | Heated |
| Bluetooth | Yes |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | No |




Reviews
There are no reviews yet.