Additional information
Epoch 12V 300Ah LiFePO4 Battery
| Weight | 58 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 13.75 × 7.75 × 10.5 in |
| Brand | Epoch |
| Battery Amp Hours | 300AH |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Heating | Heated |
| Bluetooth | Yes |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | No |





Reviews
There are no reviews yet.