Additional information
Epoch 24V 230Ah V2 Elite Series LiFePO4 Battery
| Weight | 97 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.75 × 8.5 × 12 in |
| Brand | Epoch |
| Battery Voltage | 24V |
| Battery Heating | Heated |
| Bluetooth | Yes |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | Yes |




Reviews
There are no reviews yet.