Additional information
Epoch 12V 460Ah Essential Series LiFePO4 Battery
| Weight | 84 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.55 × 9.45 × 8.6 in |
| Brand | Epoch |
| Battery Amp Hours | 460AH |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Heating | Heated |
| Bluetooth | Yes |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | No |





Reviews
There are no reviews yet.