Additional information
Rich Solar ALPHA 2 LITE 12V 200Ah LiFePO4 Battery
| Weight | 52.9 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 20.9 × 8.1 × 8.5 in |
| Brand | Rich Solar |
| Battery Amp Hours | 200AH |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Heating | None |
| Bluetooth | No |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | No |





Reviews
There are no reviews yet.