Additional information
SOK 12V 314Ah LiFePO4 Battery
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.1 × 9.4 × 10.9 in |
| Brand | SOK |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Heating | Heated |
| Bluetooth | Yes |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | Yes |
From: $0.00
| Weight | 67 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.1 × 9.4 × 10.9 in |
| Brand | SOK |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Heating | Heated |
| Bluetooth | Yes |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | Yes |
Reviews
There are no reviews yet.