Additional information
SOK 24V 150Ah LiFePO4 Battery
| Weight | 70 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.1 × 9.4 × 10.9 in |
| Brand | SOK |
| Battery Amp Hours | 150AH |
| Battery Voltage | 24V |
| Battery Heating | Heated |
| Bluetooth | Yes |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | Yes |





Reviews
There are no reviews yet.