Description
SOL-ARK 18K Whole Home Solar System Base Kit Bundle
From: $0.00
SOL-ARK 18K Whole Home Solar System Base Kit Bundle
| Weight | 137 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 34 × 18.3 × 11.1 in |
| Brand | Sol-Ark |
| Weight | 99.2 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 17.7 × 17.8 × 5.2 in |
| Brand | Rich Solar |
| Battery Voltage | 48V |
| Battery Amp Hours | 100AH |
| Bluetooth | Yes |
| Battery Heating | None |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | Yes |
| Application | Emergency Home Backup, Off-Grid Cabin |
| Battery Bank Voltage | 48V |
| Weight | 224.87 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27.56 × 27.56 × 44.09 in |
| Brand | Rich Solar |
| Battery Voltage | 48V |
| Bluetooth | Yes |
| Application | Emergency Home Backup, Off-Grid Cabin |
| Battery Bank Voltage | 48V |
| Weight | 10 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10 × 10 × 4 in |
Reviews
There are no reviews yet.