Additional information
Dakota Lithium 12V 640Ah LiFePO4 Battery (Backorder)
| Weight | 121 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 27 × 8.07 × 10.43 in |
| Brand | Dakota Lithium |
| Battery Amp Hours | 640AH |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Heating | Heated |
| Bluetooth | No |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | Yes |





Reviews
There are no reviews yet.