Additional information
Rich Solar ALPHA 1 LITE 12V 100Ah LiFePO4 Battery
| Weight | 24.3 lbs |
|---|---|
| Dimensions | 10.2 × 6.6 × 8.3 in |
| Brand | Rich Solar |
| Battery Amp Hours | 100AH |
| Battery Voltage | 12V |
| Battery Heating | None |
| Bluetooth | No |
| Battery Management System (BMS) | Internal BMS |
| CAN Bus | No |




Reviews
There are no reviews yet.